інформаційні технології Понеділок, 29.04.2024, 12:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Доменна система імен | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика
Доменна система імен.

Цифрові адреси - і це стало зрозуміло дуже скоро - хороші при спілкуванні комп'ютерів, а для людей переважно імена. Незручно говорити, використовуючи цифрові адреси, і ще важче запам'ятовувати їх. Тому комп'ютерів в Internet присвоєні імена. Всі прикладні програми Internet дозволяють використовувати імена систем замість числових адрес комп'ютерів.

Звичайно, використання імен має свої недоліки. По-перше, потрібно стежити, щоб одне і те ж ім'я не було випадково присвоєно двом комп'ютерам. Крім того, необхідно забезпечити перетворення імен в числові адреси, адже імена гарні для людей, а комп'ютери все-таки віддають перевагу числа. Ви можете вказати програмі ім'я, але у неї повинен бути спосіб пошуку цього імені і перетворення його в адресу.

На етапі становлення, коли Internet була маленькою спільністю, використовувати імена було легко. Центр мережевої інформації (NIC) створював спеціальну службу реєстрації. Ви посилали заповнений бланк (звісно, ​​електронними засобами), і NIC вносив Вас до свого списку імен і адрес. Цей файл, званий hosts (список вузлових комп'ютерів), регулярно розсилався на всі комп'ютери мережі. В якості імен використовувалися прості слова, кожне з яких обов'язково було унікальним. Коли Ви вказували ім'я, Ваш комп'ютер шукав його в цьому файлі і підставляв відповідну адресу.

Коли Internet розрослася, на жаль, розмір цього файлу теж збільшився. Стали виникати значні затримки при реєстрації імен, пошук унікальних імен ускладнився. Крім того, на розсилку цього великого файлу на всі зазначені в ньому комп'ютери йшло багато мережевого часу. Стало очевидно, що такі темпи зростання вимагають наявності розподіленої інтерактивної системи. Ця система називається «доменної системою імен» (Domain Name System, DNS).

3.4.1 Структура доменної системи.

Доменна система імен являє собою метод призначення імен шляхом покладання на різні групи користувачів відповідальності за підмножини імен. Кожен рівень в цій системі називається доменом. Домени відокремлюються один від одного крапками:

ux.cso.uiuc.edu

nic.ddn.mil

yoyodyne.com

В імені може бути будь-яке число доменів, але більше п'яти зустрічається рідко. Кожен наступний домен в імені (якщо дивитися зліва направо) більше попереднього. В імені ux.cso.uiuc.edu елемент ux - ім'я реального комп'ютера з IP - адресою.
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 173

» ...

» Календар

» валюта

» новини


dfcbkm 2024
Конструктор сайтів - uCoz