інформаційні технології Понеділок, 29.04.2024, 16:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | сотовий зв'язок | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика
сотовий зв'язок                                                           сотовий зв'язок це бездротова телекомунікаційна система, що складається з мережі наземних базових приймально-передавальних станцій, малогабаритних мобільних станцій (стільникових радіо-телефонів) і стільникового комутатора (або центру комутації мобільного зв'язку).

Базові станції здійснюють зв'язок зі стільниковими телефонами, і підключаються до центру комутації, який забезпечує зв'язок, як між базовими станціями, так і з іншими телефонними мережами і з глобальною мережею Інтернет. За виконуваних функцій центр комутації аналогічний звичайної АТС провідного зв'язку.

Територія, на якій встановлюються базові станції, розбивається на окремі зони (клітинки або соти) у вигляді шестикутників і в центрі клітинки встановлюється базова станція з круговою діаграмою спрямованості. Така система зв'язку отримала назву стільникового зв'язку, так як розташування осередків в зоні покриття мережі аналогічно структурі бджолиних сот.

Мобільний телефон відносяться до класу мобільних телефонів, як і супутникові телефони, радіотелефони, а також апарати транкового зв'язку.
В даний час стільниковий зв'язок називають мобільного, а стільникові телефони - мобільними, так як вони є найпоширенішими серед всіх типів мобільних зв'язків та всіх типів мобільних телефонів.
Вверх

Найбільш поширені стандарти стільникового зв'язку
1. Стандарти першого покоління стільникового зв'язку (1G) - це стандарти аналогового мобільного зв'язку NMT (Nordic Mobile Telephone), AMPS (Advanced Mobil Телефон служби), TACS (система зв'язку загального доступу), які були введені в експлуатацію на початку 80 років. У цих мережах використовується технологія передачі даних з комутацією каналів.

2. Стандарти другого покоління (2G) - це цифрові канали зв'язку: GSM (Глобальна система мобільного зв'язку) і CDMA (Code Division Mutiple Access), які з'явилися на початку 90 років. GSM-це базовий стандарт цифрового мобільного зв'язку. У базовому стандарті GSM, використовують технологію передачі даних з комутацією каналів (Circuit Switched Data - CSD, звану GSM Data) або доступ з тимчасовим поділом каналів за технологією TDMA (Time Division Multiple Access). На час сеансу зв'язку кожному абоненту виділяється тимчасовий канал. У GSM використовуються частотні діапазони 900, 1800 і 1900МГц. Швидкість обміну даними до 9,6 Кбіт

3. Стандарти другого з половиною покоління (2,5 G) або "мережі перехідного покоління". До них відносяться технології GPRS, і EDGE. Оскільки впровадження стандарту третього покоління затримується, розвиток отримав стандарт GSM. Стандарти GSM з технологією GPRS (General Packet Radio Service) і EDGE (підвищена швидкість передачі даних для глобального розвитку) займають проміжне положення між другим і третім поколіннями зв'язку. Технологія GPRS - це удосконалення базової мережі GSM або протокол пакетної комутації для мереж стандарту GSM. EDGE є продовження розвитку мереж GSM / GPRS. Це ще один крок до сумісності з протоколами мереж третього покоління UMTS. Іншими словами на основі технології EDGE можуть бути створені дві служби: EGPRS (розширений стандарт GPRS) - для пакетної передачі даних і ECSD (Enhanced CSD) - для передачі даних з комутацією каналів. Швидкість обміну даними за технологією GPRS до 114 Kbps, а EDGE - до 384 Kbps.

4. Сімейство стандартів 3-го покоління (3G) отримало позначення IFS (IMT-2000 сімейство систем). В даний час отримали розвиток три технології стільникового зв'язку третього покоління: UMTS (Universal Mobile Telecommunications Service), WCDMA (Wideband CDMA) і CDMA 2000 (Code Division Multiple Access). Характерним для мереж 3G є швидкісна бездротова передача даних і потужні магістральні мережі пакетної комутації. Стандарти 3-го покоління повинні забезпечити високошвидкісну передачу даних, відеозображень і високоякісну передачу голосу. Швидкість обміну даними до 2 Мбіт / с.

5. Сімейство стандартів четвертого покоління (4G). Швидкість обміну даними до 1 Гбіт. Характерним для мереж 4G є те, що вони створюються з обліків інтеграція всіх видів телекомунікацій (радіомереж, телевізійних мереж, телефонних і обчислювальних мереж). Комерційне впровадження стільникових мереж четвертого покоління очікується не раніше 2010 року.
Вверх

Технології
В даний час WAP є основною технологією доставки та відображення інформації з Інтернет.

Що таке WAP? WAP (Wireless Application Protocol) - це протокол бездротового доступу до ресурсів Інтернет безпосередньо з мобільних телефонів. Протокол WAP забезпечує доступ до Інтернет з мобільного телефону, без підключення зовнішнього модему і відображення отриманої інформації на невеликий дисплей телефону. Протокол WAP для мобільних телефонів аналогічний протоколу HTTP для доступу до Інтернет (до WEB-сайтів) з ПК.

Для доступу до Інтернет необхідний мобільний телефон з підтримкою послуги WAP. Мобільний телефон повинен мати "WAP - браузер", не всі телефони мають WAP - браузер. WAP - браузер, це програма, яка забезпечує обмін інформацією і відображення її на дисплеї телефону, аналогічна веб-браузеру в ПК. Необхідно, щоб WAP - послуга підтримувалася Вашим оператором стільникового зв'язку і була активізована.
Вверх

Послуги
1. WAP GSM мобільний телефон - ця послуга призначена для здійснення доступу в Інтернет безпосередньо з мобільних телефонів, які підтримують CSD (телефони з вбудованими GSM - модемами). При використанні технології GSM-data швидкість передачі даних 9,6 Kbps. CSD (Circuit Switched Data або GSM Data) - стандартна технологія передачі даних з комутацією каналів у мережі GSM. Тому при використанні технології CSD тарифікується час з'єднання з Інтернетом

2. WAP GPRS - для здійснення доступу в Інтернет безпосередньо з мобільних телефонів, які підтримують GPRS (телефони з вбудованими GPRS - модемами). Технологія GPRS забезпечує швидкість передачі даних до 114 Kbps. При використанні технології GPRS тарифікується не час з'єднання з Інтернетом, а сумарний обсяг переданої та отриманої інформації.

3.Мобільний Інтернет та WAP
Послуга "Мобільний Інтернет" дозволяє отримати доступ до глобальної мережі Інтернет за допомогою мобільного телефону та комп'ютера (ПК). Для користування послугою "Мобільний Інтернет" за допомогою GSM-даних необхідно мати GSM-телефон з вбудованим модемом і ПК.

При цьому потрібно підготувати відповідне обладнання для з'єднання мобільного телефону і комп'ютера (кабель, інфрачервоний порт або обладнання BlueTooth ™).

Потім необхідно зробити налаштування програмного забезпечення комп'ютера, в тому числі встановити програмне забезпечення, що постачається з телефоном або з'єднувальним обладнанням (драйвер GSM-модему), а також налаштувати мобільний телефон. Ви зможете переглядати HTML-сторінки, перекачувати файли, працювати з електронною поштою і будь-якими іншими ресурсами Інтернет

4. Мобільний GPRS - Інтернет
Для користування послугою "Мобільний Інтернет" за допомогою технології GPRS необхідно мати телефон з вбудованим GPRS - модемом і комп'ютер. При цьому потрібно підготувати обладнання для з'єднання мобільного телефону і комп'ютера. Потім необхідно зробити налаштування програмного забезпечення комп'ютера, в тому числі встановити програмне забезпечення, що постачається з телефоном або з'єднувальним обладнанням (драйвер GPRS-модему), а також налаштувати мобільний телефон. Ви зможете переглядати HTML-сторінки, перекачувати файли, працювати з електронною поштою і будь-якими іншими ресурсами Інтернет

5. Мобільне телебачення або Інтернет телебачення
Потокове відео пересилається безперервним потоком у вигляді послідовності стислих пакетів і відтворюється на екрані мобільного телефон у міру того, як надходить на телефон абонента.

За допомогою цієї послуги на Вашому мобільному телефоні будуть доступні: новини, мультфільми, відеосюжети, музика. Щоб користуватися цією послугою необхідно:

Перевірити, чи підтримує Ваш телефон технології WAP, GPRS / EDGE і перегляд потокового відео.
Активізувати послугу Online TV для Вашого мобільного номера.
Налаштувати свій телефон.
Вибрати контент.
Оплатити доступ до послуги.

6. SMS (Short Message Service) - передача коротких повідомлень між абонентами з проміжним зберіганням даних.

7. EMS (Enhanced Messaging Service) - передача коротких повідомлень, що базується на SMS, і додатків у вигляді картинок або мелодій.

8. MMS (Multimedia Messaging Service) - повідомлення, в яких можуть бути використані одночасно текст, звук і графіка. Формати, які підтримуються MMS - це JPEG, GIF. Якщо телефон не підтримує MMS, то на нього направляється просте SMS - повідомлення з посиланням на адресу в Інтернеті, де можна побачити повну версію.
Вверх

Ресурси Інтернет
У глобальній мережі Інтернет з'являється все більше WAP-сайтів, WAP-порталів і Web-сайтів або ресурсів для абонентів мобільних телефонів. Для багатьох Web-сайтів створені їх аналоги - WAP-сайти, які надають інформацію абонентам мобільного зв'язку.

WAP-сайти розташовуються на веб-серверах і представлені в спеціальному форматі WML (Wireless Markup Language). WML грунтується на мові розмітки XML, який адаптований до можливостей мобільних телефонів. WAP-сайти, створені мовою WML, призначені для перегляду на маленькому екрані мобільного телефону.

Веб-сайт - це набір взаємопов'язаних між собою Web-сторінок і файлів.
Гіпертекстовий документ або веб-сторінки є текст, в якому містяться спеціальні команди, звані тегами, які забезпечують форматування елементів сторінки і дозволяють розміщувати на ній графічні об'єкти, малюнки, гіперпосилання і т.д. Гіпертекстові документи створюються за допомогою спеціальної мови HTML, яка є мовою розмітки гіпертексту. Сайти розміщуються на серверах в мережі Інтернет.
Як використовувати ресурси Інтернет?
В Інтернет на веб-сайтах та WAP-сайтах є безліч ресурсів: мелодії, картинки, анімація, фотографії, Java-ігри.

Для завантаження мелодій, картинок, фотографій і Java-ігор в стільниковий телефон можна використовувати наступні методи:

    
Завантажити з WAP-сайту безпосередньо у мобільний телефон.
    
Закачати мелодію через SMS.
    
Завантажити з Web-сайту на комп'ютер, далі підключити мобільний телефон до комп'ютера. Потім встановити відповідне програмне забезпечення в комп'ютер і завантажити вміст з ПК в телефон.

Через дата-кабель Ви можете виконати наступні функцій:

    
Завантажувати в Телефон будь Мелодії, Картинки, Фотографії, Java Ігри;
    
Зберігати Фотографії на Комп'ютері (якщо модель телефону з камерою)
    
Управляти органайзер;
    
Редагувати, зберігати, Додавати записи у записній книжці;
    
Надсилати та отримувати SMS, MMS з Комп'ютера;
    
Виходити в Інтернет через високошвидкісний канал GPRS (оплачується трафік за Інтернет);
    
Змінювати оформлення меню телефону;
    
Прошивати телефон, міняти і оновлювати програмне забезпечення, а також безліч інших корисних функцій (більш докладно дивіться http://diamondelectric.ru/secart49.html
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 173

» ...

» Календар

» валюта

» новини


dfcbkm 2024
Конструктор сайтів - uCoz