інформаційні технології Понеділок, 29.04.2024, 11:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | системи вільні руки | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика
системи вільні руки                                                            Системи hands free (вільні руки) дозволяють розмовляти по мобільному телефону не доторкаючись до нього. Портативні системи hands free зазвичай складаються з роз'єму для підключення до телефону, мікрофона і навушника спеціальної форми. Звільняючи руки, гарнітура підвищує безпеку (особливо при русі), залишаючи конфіденційними розмови. У багатьох країнах світу (включаючи Росію) використання стільникового телефону в рухомому автомобілі дозволено тільки за умови наявності подібних пристроїв. Автомобільні системи звільняють руки при розмові, забезпечують харчування і заряд батареї; дуплексний версія до того ж володіє можливістю відлуння і шумозаглушення. Офісні системи також звільняють руки, дозволяють одночасно говорити і заряджати телефон.

Купуючи систему hands free, слід пам'ятати, що окремі моделі телефонів та комплектів hands free несумісні. Використання систем, що не увійшли до списку рекомендованих виробником телефонів, може привести до виходу останніх з ладу.

При купівлі hands free доведеться робити вибір між системами з дуплексним і напівдуплексними типами передачі. Система дуплексного типу забезпечує одночасну двосторонню передачу голосу, іншими словами, співрозмовники зможуть говорити і чути один одного одночасно. За допомогою системи напівдуплексного типу можлива лише одностороння гучний зв'язок. Крім того, дуплексний hands free, побудований на основі цифрової обробки голосу, допоможе позбавитися від луни під час розмови, коли водій чує власний голос з динаміка.

Існує кілька типів конструкцій систем hands free.

Найпростіший і найдешевший комплект складається з навушника і мікрофона, з'єднаних єдиним проводом (рис. 2.24). Він гранично простий у використанні. Для застосування системи необхідно лише увіткнути штекер мікрофона в мобільний телефон і вставити навушник у вухо. Харчування системи здійснюється від батареї телефону. Перевагою такої системи є те, що вона не вимагає установки в автомобілі, її можна переносити з автомобіля в автомобіль, користуватися їй поза машиною. Проте доведеться придумувати спосіб кріплення для кожного варіанта одягу, щоб мікрофон знаходився на потрібній відстані від губ. До недоліків можна віднести наявність дроту і, як правило, не надіті

навушники. Мінусом також є не спрямованість мікрофона, внаслідок чого розмова супроводжують сторонні навколишні шуми.

Сучасну систему hands free з голосовим набором представляє на російському ринку британська компанія Wester Connect Co. Дана система повністю русифікована. У комплект системи входять (рис. 2.25) - активний тримач, що має вихід на зовнішню антену, зовнішній динамік, клавіша «Смарт» (яку для зручності можна ставити на будь-якій поверхні панелі приладів або рульової колонки), виносний мікрофон і сам пристрій.

Основною перевагою пристрою є те, що завдяки використанню цифрового перетворювача для оцифровки звуку досягнуто дуже висока якість звучання, а дуплексна система дозволяє в ході зв'язку говорити і слухати одночасно.

Існують моделі, у яких мікрофон знаходиться не на тому проводі, який йде до телефону, а на тонкому, але жорсткому дроті, що кріпиться прямо до навушника. У такому випадку мікрофон завжди розташовується в потрібному місці і можна робити його спрямованим. Подібну модель не можуть використовувати мотоциклісти, тому що гарнітура не поміщається під шолом.

Є навіть бездротові гарнітури прихованого носіння (). Одна частина підключається до телефону, від якого йде проводок, що закінчується петлею на шиї, яка виконує функцію антени для вкрай малопотужного передавача, захованого в вусі. Передавач цей вбудований в навушник. Зараз такі системи виконують на базі технології Bluetooth. Приклад бездротової гарнітури для ведення телефонних розмов представлений на рис. 2.26.

У більшості моделей телефонних апаратів при підключенні системи hands free робиться можливою функція автоматичного відповіді на вхідний дзвінок: телефон сам «піднімає трубку», а коли співрозмовник кладе трубку, телефон автоматично вимикається.

Існують варіанти систем, розраховані на використання прикурювача. Найпростіша з них складається з трубки і шнура живлення. Для початку роботи необхідно лише увіткнути штекер в гніздо прикурювача. Ця система легко переноситься з одного автомобіля в іншій, вона поміщається навіть в кишені пальто або піджака. Працює як з цифровими, так і з аналоговими телефонами. Використовується при необхідності мати телефонний зв'язок в автомобілі, а також коли не хочеться витрачати час на установку необхідного устаткування.

Інший варіант систем, що підключаються в гніздо прикурювача, - портативний автокомплект. Він складається з виносного мікрофона, динаміка, власника телефонного апарату, комунікаційного блоку і з'єднувального кабелю. Звільняє не тільки руки, але і вуха. Апаратура не вимагає професійних навичок при установці, а також дозволяє вибирати місця розташування мікрофону і динаміка. Вона ж забезпечує живлення і заряд батареї телефону під час руху автомобіля. Система оснащена системою луна-і шумозаглушення, передбачає можливість використання зовнішньої виносної антени. Все це дозволяє мати в автомобілі якісну та зручну систему зв'язку без порушення цілісності салону автомобіля. Основна перевага таких систем в тому, що вони є універсальними, придатними для будь-якого типу телефону, однак власник погано затискає малогабаритні моделі телефонів.

Стаціонарний автокомплект складається з мікрофона, власника телефонного апарату, комунікаційного блоку, сполучних кабелів і, при необхідності, динаміка. Забезпечує зв'язок, відповідну найвищим міжнародним стандартам. Комплект складний і вимагає професійної установки, оскільки підключається безпосередньо до електричних і електронних пристроїв автомобіля, залишаючи гніздо прикурювача вільним. Працює стаціонарний автокомплект через динаміки аудіосистеми автомобіля, автоматично знижуючи рівень звучання автомагнітоли під час телефонного дзвінка. Для ведення конфіденційних розмов необхідне підключення трубки. У комплекті використовуються цифровий перетворювач звуку та система луна-і шумозаглушення, значно підвищують якість прийому-передачі сигналу. Харчування і заряд батареї телефону виробляються під час руху автомобіля.

У деяких моделях hands free безпеку водіння додатково забезпечується можливістю голосового набору заздалегідь запрограмованих телефонних номерів. Але, встановивши такий комплект, її власник виявляється прив'язаним до певної моделі стільникових телефонів. При заміні автомобіля систему hands free доведеться встановлювати заново. Більшість комплектів має вихід на зовнішню антену, яка забезпечує більш стійкий зв'язок і збільшує дальність прийому. Сама антена зазвичай не входить в комплект поставки hands free.

З hands free системою може використовуватися виносна трубка для конфіденційних розмов, за допомогою якої можна розмовляти, не виймаючи телефон з тримача і не перериваючи заряд батареї. Зручний і додатковий вібродзвінок при використанні моделей, які не мають власного струси.
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 173

» ...

» Календар

» валюта

» новини


dfcbkm 2024
Конструктор сайтів - uCoz