інформаційні технології Понеділок, 29.04.2024, 13:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | пристрій інтернет | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика
пристрій інтернет

У багатьох відносинах Internet схожа на релігійну організацію: у ній є рада старійшин, кожен користувач мережі може мати свою думку про принципи її роботи і брати участь в управлінні мережею. У Internet немає ні президента, ні головного інженера, ні "Папи". Президенти та інші вищі офіційні особи можуть бути у мереж, що входять в Internet, але це зовсім інша справа. У цілому ж у Internet немає єдиної авторитарної фігури.

Напрямок розвитку Internet в основному визначає «Суспільство Internet», або ISOC (Internet Society). ISOC - це організація на громадських засадах, метою якої є сприяння глобальному інформаційному обміну через Internet. Вона призначає раду старійшин, що відповідає за технічне керівництво та орієнтацію Internet.

Рада старійшин IAB (Internet Architecture Board чи «Рада з архітектури Internet») являє собою групу запрошених осіб, які добровільно виявили бажання взяти участь у його роботі. IAB регулярно збирається, щоб затверджувати стандарти і розподіляти ресурси (наприклад, адреси). Internet працює завдяки наявності стандартних способів взаємодії комп'ютерів і прикладних програм один з одним. Наявність таких стандартів дозволяє без проблем зв'язувати між собою комп'ютери виробництва різних фірм. IAB несе відповідальність за ці стандарти, вирішує, чи потрібен той чи інший стандарт і яким він повинен бути. Якщо виникає необхідність у якому-небудь стандарті, IAB розглядає проблему, приймає цей стандарт і оголошує про це по мережі. Крім того, IAB стежить за різного роду номерами (і іншими речами), які повинні залишатися унікальними. Наприклад, кожен комп'ютер Internet має свій унікальний 32-х розрядний адрес; такої адреси більше в жодного комп'ютера немає. Як присвоюється ця адреса, вирішує IAB. Точніше, сам цей орган присвоєнням адрес не займається, він установлює правила присвоєння адрес.

У кожного користувача в Internet мається своя думка щодо того, як повинна функціонувати мережа. Користувачі Internet виражають свої думки на засіданнях інженерної комісії IETF (Internet Engineering Task Force). IETF - ще один суспільний орган; він збирається регулярно для обговорення поточних технічних і організаційних проблем Internet. Якщо виникає досить важлива проблема, IETF формує робочу групу для подальшого її вивчення. (На практиці «досить важлива» означає, як правило, що знаходиться досить добровольців для створення робочої групи.) Відвідувати засідання IETF і входити до складу робочих груп може будь-який; важливо, щоб він працював. Робочі групи виконують багато різних функцій - від випуску документації та прийняття рішень про те, як мережі повинні взаємодіяти між собою в специфічних ситуаціях, до зміни значень бітів у визначеному стандарті. Робоча група зазвичай становить доповідь. Це може бути або надається всім бажаючим документація з рекомендаціями, яким випливати не обов'язково, або пропозиція, яка направляється в IAB для прийняття як стандарт.

Якщо якась мережа приймає вчення Internet, приєднується до неї і вважає себе її частиною, тоді вона і є частиною Internet. Можливо їй багато чого покажеться нерозумним, дивним, сумнівним - вона може поділитися своїми сумнівами з IETF. Деякі скарги-пропозиції можуть виявитися цілком розумними і, можливо, Internet відповідно зміниться. Щось може показатися просто справою смаку або традиції, тоді ці заперечення будуть відхилені. Якщо мережа робить що-небудь, що може нашкодити Internet, вона може бути виключена зі співтовариства доти, поки вона не виправиться.

Зараз Internet складається з більш ніж 12 тисяч об'єднаних між собою мереж.

2.3 Потенційні користувачі.

Кому ж може бути настільки корисна Internet і яким чином? Що так сприяє її розвитку?

Корисність Internet підвищувалася разом з розвитком обчислювальної техніки з запізненням приблизно в 10 років. Наприкінці 80-х років поява персональних комп'ютерів перенесло інформатику з царства знавців до широкого загалу. Internet в ході свого розвитку і повсюдного поширення займається саме таким переносом.

Internet, як і обчислювальна техніка, здійснила перехід від забави експертів до інструмента щоденного користування. І сам процес переходу був абсолютно аналогічний. Мережа поступово ставала простіше у використанні, частково тому що обладнання стало краще, а частково тому, що сама стала швидше і надійніше. І найсміливіші з тих, хто спочатку не вирішувалися зв'язуватися з Internet, почали її використовувати. Ці нові користувачі породили величезну потребу в нових ресурсах і кращому інструментарії. Поліпшувалися старі кошти, з'являлися нові, призначені для доступу до нових ресурсів, що полегшувало використання мережі. І ось вже інша група людей стала розуміти користь Internet. Процес повторювався. Цей круговорот продовжує розвиватися і до цього дня.

Загалом, всі користувачі Internet шукають одного: спілкування та інформації. І вони знаходять це серед людей і комп'ютерів. Легко забути про людських ресурсах Internet, але вони дуже важливі, так само, як і доступні комп'ютери. Internet - миролюбна і дружелюбна країна. Тут можна зустріти таких же людей, як ви самі. Ви, безсумнівно, потенційний користувач мережі, якщо, наприклад, ви:

- Біолог, якому була потрібна карта геному дрозофіли;

- Чань-буддист в стані пан-ісламістів, що шукає будь-яке духовне товариство і розуміння;

- Єстетствує інтелектуал, шанувальник класики і року, кому остогидла поп-"музика''в ефірі;

- Психолог або психотерапевт, який бажає обговорити тонкі моменти відносин таємниці сповіді з законом в дуже специфічному випадку.

І так далі. Усім цим людям Internet надає чудову можливість знайти однодумців. Можна - насправді, навіть дуже легко - знайти електронний дискусійний клуб майже по будь-якій темі (їх зараз всього близько півтора тисяч), або почати нову дискусію і стояти біля витоків нового клубу, який ніхто досі не здогадався створити.

Internet відкриває цим людям також і доступ до комп'ютерних ресурсів. Лектор суспільства `` Знання''може зв'язатися з комп'ютером NASA, який надасть йому інформацію про минуле, сьогодення і майбутнє космічної науки і програми США. Священик може знайти Біблію, Коран, Тору, щоб процитувати потрібні уривки. Юрист може вчасно знайти копії доповідей на засіданнях Верховного Суду США у справі `` Іран-контрас''. Восьмикласниця може обговорити музичну лірику В. Цоя з ровесниками або виступити експертом серед новачків, адже тільки вона і розуміє лірику по-справжньому.

І це тільки початок. Безсумнівно, в кінцевому рахунку, всі прийдуть до розуміння того, що настає Ера Інформації; потреба в ній зростає і буде зростати лавиноподібно, кількість споживачів теж. Нікуди від цього не дітися. Без надійної та оперативної інформації не можна йти в ногу з часом, розвивати науку і техніку на рівні кращих світових зразків. І всі ми, всі до єдиного, - потенційні користувачі глобальної інформаційної мережі.
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 173

» ...

» Календар

» валюта

» новини


dfcbkm 2024
Конструктор сайтів - uCoz