інформаційні технології Четвер, 16.05.2024, 20:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика
Головна » Статті » Мої статті

Інформаційне забезпечення банківських систем
Проектування і функціонування АБС грунтується на системотехнічних принципах, які відображають найважливіші положення методів загальної теорії систем, системного проектування, теорії інформації та інших наук, що дозволяють забезпечити необхідну надійність експлуатації, сумісність і взаємодію інформаційних систем різних економічних об'єктів, заощаджувати працю, час, кошти на проектування та впровадження АБС в практику.

        
Інформаційне забезпечення (ІС) АБС є інформаційну модель банку. Розрізняють внемашинное і внутримашинное ІВ:

- Внемашинное - це вся сукупність інформації в банку, включаючи системи показників, методи класифікації та кодування елементів інформації, документів, документообігу інформаційних потоків;

- Внутримашинное - це подання даних на машинних носіях як різних за змістом, за призначенням і спеціальним чином організованих масивів (файлів), БД та їх інформаційних зв'язків.

        
Сучасні системи банківських зв'язків складаються з показників видів банківських послуг та банківської діяльності, яка відображає розрахунково-касовий, кредитний, депозитний, бухгалтерський, нормативний, законодавчий, фондовий, інвестиційний та інші аспекти функціонування банку.

        
За допомогою аналітичних і зведених показників аналізуються структура активів і пасивів, доходів і витрат, грошових потоків по активних і пасивних операціях, ліквідність і фінансова стійкість банку і т.п. Показники банківської діяльності характеризують співвідношення депозитів, кредитів, власних і залучених коштів, частку міжбанківських операцій у загальному обсязі ресурсів і вкладень, визначають питому вагу і значимість тих чи інших операцій, що дозволяє виявляти можливість підвищення прибутковості та конкурентоспроможності банку.

        
Значну частку внемашинного ІВ становить документація. При розробці внемашинного ІВ до документів, як найбільш поширеним носіям вихідної та результативної інформації, пред'являється ряд вимог щодо їх форми, змісту, порядку заповнення. Єдність вимог створює уніфіковану систему документації. Уніфіковані типові документи в банківської системи підвищують ефективність автоматизації. До таких документів належать платіжні доручення, чеки, касові ордери, банківські виписки та інші. Уніфіковані форми документів виробляються для території РФ, затверджуються Міністерством фінансів РФ і ЦБ.

        
Сучасні АБС надають отримання інформації в різних формах: у вигляді друкованих документів, екранних форм, на машинних носіях; вона може бути представлена ​​в текстовому, табличному і графічному вигляді. ПЕОМ мають набором готових форм первинної та результативної інформації або зручними засобами їх формування та компонування. Існує прикладної пакет програмних засобів загального призначення для роботи з документами табличного типу чи подання інформації в табличній формі. АБС розробляються з використанням таких програмних продуктів, які мають різноманітні версії і можуть носити вбудований характер.

        
Внутримашинное ІВ формує інформаційне середовище для задоволення різноманітних професійних потреб банківської системи.

        
Воно включає всі види спеціально організованою на машинних носіях інформації для сприйняття, передачі, обробки технічними засобами. Тому інформація представляється у вигляді файлів, БД, банків даних (БНД)

        
Сучасні банківські технології працюють тільки з БД. Існують різні інструментальні програмні засоби як для проектування, так і для управління та підтримки БД - це, перш за все, СУБД. Залежно від виконуваних функцій їх спектр може включати як прості, так і складні розробки.

        
До Внутримашинное ІС банківських систем пред'являється ряд вимог. Розглянемо найбільш важливі з них

        
Система повинна надавати можливість експорту (імпорту) даних в текстовому і DBF - форматах, що дозволяє обмінюватися інформацією із спеціальними програмами, електронними таблицями і т.д., а експортований із системи документ може бути посланий по електронній пошті.

        
Внутримашинное ІС банківських систем має реалізуватися в режимі реального масштабу часу, при якому зміна в даних. вироблені одним користувачем, відразу повинні ставати доступними іншим користувачам системи. Слід зазначити, що дійсний режим реального часу забезпечують лише системи, що використовують мережну СУБД, засновану на архітектурі сервера БД («Clarion», «Oracle» і т.д.), а при використанні СУБД, заснованої на моделі «файл-сервер» ( Clipper, dBase і т.д.) режим реального часу емітується.

        
В даний час досить поширеною СУБД є «Btrieve Tecors Manager» фірми NOVELL. Програмний продукт «Btrieve» є частиною ОС Net Ware і дозволяє ефективно і надійно використовувати ресурси банківської системи. Серед набору можливостей «Btrieve» відзначимо основні:

- Реалізація моделі взаємодії клієнт-сервер, що забезпечує високу продуктивність при многопользовательском доступі до даних;

- Інтерфейс з різними мовами програмування (C, Pascal, Assembler і інші);

- Управління файлами розміром до 4 Гбайт;

- Обробка транзакцій, що дозволяє виконувати логічно пов'язані зміни в різних файлах;

- Системне журнал роботи всіх змін у файлах;

- Моніторинг використання системних ресурсів.

        
Альтернативний підхід полягає у використанні як основи для побудови банківських систем розподіленої переносимої реляційної СУБД «Oracle». У ній забезпечуються надійні методи збереження і обробки даних, захист від збоїв і несанкціонованого доступу, ефективна робота в багатокористувацької середовищі і у всіх популярних мережах, висока продуктивність. Прикладні системи, створені на базі СУБД «Oracle», однаково ефективно функціонують на всіх типах ЕОМ: персональних, міні-і великих ЕОМ і позбавлені недоліків, властивих багатьом іншим СУБД. Зважаючи повної переносимості прикладних систем зберігаються усі вкладення в їхню розробку. Не потрібно персоналу, а закупівля нового обладнання не приводить до повної відмови від старого, бо останнє може використовуватися паралельно з новим. Недоліком СУБД «Oracle» є досить висока вартість, тому система доступна, як правило, великим і середнім банкам.
Категорія: Мої статті | Додав: dfcbkm (14.11.2011)
Переглядів: 855 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 173

» ...

» Календар

» валюта

» новини


dfcbkm 2024
Конструктор сайтів - uCoz