інформаційні технології Четвер, 16.05.2024, 11:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика
Головна » Статті » Мої статті

Організація інформаційного забезпечення
Організація інформаційного забезпечення

        
ІВ системи «Валютна каса», являє собою інформаційну модель обмінного пункту. Розрізняють внемашинное і внутримашинное забезпечення.

        
Внемашинное забезпечення - це вся сукупність інформації в обмінному пункті, основну частину якої складають документи. Розрізняють первинні документи (вхідні) та звітні (вихідні) документи. До перших відносяться такі документи, як розпорядження на установку курсів купівлі / продажу валют в обмінному пункті, довідки на отримання авансу коштів і документації суворої звітності для здійснення операцій і ін До вихідних документів відносяться реєстри купівлі / продажу валюти, довідка про залишки на кінець робочого дня, довідки суворої звітності та ін

        
Внутримашинное ІВ - це подання даних на машинних носіях у вигляді спеціальним чином організованих масивів (файлів), БД та їх інформаційних зв'язків. Внутримашинное ІВ системи «Валютна каса» створює інформаційне середовище обмінного пункту, спрямовану на виконання співробітниками обмінного пункту своїх професійних обов'язків. За змістом внутримашинное забезпечення має відображати реальну роботу пунктів і керівного ними відділу зовнішньої економічної діяльності, тобто конкретну область банківської діяльності. Ця область характеризується набором об'єктів, їх властивостей і взаємозв'язків (клієнт, готівкова валюта, довідка суворої звітності, реєстрів купівлі / продажу валюти і т.д.) Для кожного об'єкта виділяється набір його характеристик, властивостей. Наприклад, для клієнта обмінного пункту - це прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, резидент або нерезидент і т.п. Вся вводиться або перероблялася інформація організується у вигляді сукупності таблиць БД. Внутримашинное ІС системи 'Валютна каса' працює в режимі реального часу, тобто всі зміни, зроблені відділом зовнішньоекономічної діяльності філії, відразу повинні бути доведені до всіх обмінних пунктів.

        
Інформаційні потоки внешнемашінного ІВ - це спрямоване регулярне рух документів від джерел їх формування до її одержувачам. В обмінному пункті це два взаімопротівоположних потоку: первинних документів з банку в обмінні пункти і звітних документів з обмінних пунктів у банк. Виявлення достовірних характеристик інформаційних потоків необхідно для обгрунтованого вибору обчислювальних ресурсів і засобів передачі даних.

 
2.4.3 Використовуване програмне забезпечення

 

        
Програмне забезпечення (ПЗ) системи «Валютна каса» написано на мові FoxPro 2.6 for DOS і складається з двох блоків:

1. Блок підготовки даних для кожного обмінного пункту.

2. Блок роботи обмінного пункту.

        
Програма підготовки даних встановлюється на мережному диску або на локальному диску комп'ютера старшого менеджера відділу зовнішньоекономічної діяльності філії. Тут же розміщується БД системи

        
Блок роботи обмінного пункту встановлюється на локальному диску комп'ютера валютного касира. Програма може бути встановлена ​​на персональному комп'ютері будь-якої конфігурації і вимагає для запуску наявність бібліотеки (1 файл 1.4 Мб).

        
Блок підготовки даних або настроювання вимагають певної роботи безпосередньо з БД (опис конфігурації, список касирів, список допустимих валют).

        
У процесі конфігурування необхідно у файлі conf.dbf корекція поля описи обмінного пункту в БД: Bank - назва філії; Оkpo - ОКПО філії; Name pod - найменування підрозділу зовнішньоекономічної діяльності.

        
У файл mask_val необхідно занести список валют, за якими працюють обмінні пункти (включаючи допустимі варіанти конверсії). Потім повинна бути зроблена копія бази mask_val з блоку підготовки даних в spaval. dbf. У базу spi_kass заносяться список валютних касирів, а в базу podr.dbf заносяться дані про наявні обмінних пунктах філії. При цьому полі kod_pod для кожного обмінного пункту може бути трьох символьним і починатися зі значення аналогічного поля з бази conf.dbf. Крім того, необхідні порожні бази zag_day, zag_val, zag_spr.

        
Розміщення баз: бази zag і mask_val - директорії Zag (від директорії запуску), всі інші бази - в директорії DBF. Крім того, потрібно доступність програми anj.exe для формування посилки.

Послідовність роботи програми підготовки даних:

1. Встановити поточний день.

2. Встановити режим (Ранок / Вечір).

3. Ввести курси валют. Для допустимості валютних операцій контролюється наявність всіх валют.

4. Вибрати один з обмінних пунктів.

5. Вибрати касира зі списку.

6. Введіть суму виданого авансу по кожній валюті.

7. Введіть номери виданих довідок (за один введення фіксується не більше 100 довідок, можливо кілька вводів).

8. Сформувати посилку.

9. Повторити пункти 4-8 для всіх наявних обмінних пунктів.

10. При необхідності фіксації додаткового авансу чи видачі довідок протягом дня виконуються пункти 4, 6,7 (у разі необхідності 8).

        
Формує файл посилки має ім'я: <код обмінного пункту>, <режим>, <місяць>, <день>. Arj. Де режим: Y - ранок, V - вечір, А - додатковий аванс.

        
Послідовність дій програми роботи обмінного пункту:

1. Розархівування та перезапис файлу посилки;

2. Завантаження в директорію, описану в conf;

3. Виконання пункту 'Підготовка даних'. При цьому контролюються код обмінного пункту, збіг дати із поточною, збіг філії, касира, суми авансу та кількості виданих довідок. Для повного завантаження поточні дані переписуються в архів, бази обнуляються. Для додаткового авансу відбувається корекція поточних баз. Після успішного завантаження обмінний пункт готовий до роботи;

4. Касир в процесі роботи вибирає операції, заповнює відповідні поля бланка форми 0406007 і видає його на друк. При цьому накопичуються дані по завершених операцій в базі oper.

5. Касир при псуванні довідки може скасувати її як браковану. При цьому дані про операції видаляються, виправляються залишки валют.
Категорія: Мої статті | Додав: dfcbkm (14.11.2011)
Переглядів: 720 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 173

» ...

» Календар

» валюта

» новини


dfcbkm 2024
Конструктор сайтів - uCoz